sobota, 3 maja 2014

Skrót meczu w Przeciszowie

    Poniżej zamieszczę 8-minutowy skrót czwartkowego meczu. Jednak zanim to się stanie musze zwrócić Waszą uwagę na kilka istotnych spraw.
Po pierwsze: Kapitalna postawa obu grup kibicowskich, tzw. młodych Ultrasów ! Piękne oprawy po obu stronach boiska, efektowne i BEZPIECZNE "dodatki akustyczne" w postaci flar i petard hukowych.
Wspaniały doping -zważywszy na nieliczne przecież grupy kibiców - moim zdaniem - zasługiwał na odrębny filmik ze ścieżką dżwiękową. Co też pozwoliłem sobie uczynić. Podkład muzyczny - to linia melodyczna z utworu T.Turner, nawiązująca do mojego wcześniejszego posta.
  Życzyłbym sobie i z pewnością cały Zespół również takich opraw i dopingu na każdym meczu Brzeziny!

W końcu to TAKIM kibicom najczęściej dziękują piłkarze po meczach. Nie "piknikom" którzy przekrzykują jeden przez drugiego bez sensu...

Po wtóre: Okazuje się - po szczegółowej analizie tego meczu, że wygląda na to, iż oprócz jedenastu zawodników z Przeciszowa mieliśmy jeszcze jednego rywala na boisku: byli nimi Panowie w czerwonych trykotach..
To znaczy - właściwie mnie to nie dziwi. Nie oznacza to jednak, iż przejdę nad tym faktem do porządku dziennego.
Panowie Sędziowie... ja wiem, że jesteście tylko ludźmi. Kibice również. Z tą tylko maleńką różnicą, że my wchodząc na stadion - płacimy za obejrzenie widowiska. Wy natomiast - otrzymujecie gratyfikacje za pomoc w jego stworzeniu. Macie prawo do pomyłki? Oczywiście. Ja np. w pracy również - teoretycznie - mogę się pomylić. Raz, drugi. Jednak za trzecim razem, niestety, mój pracodawca znajdzie kogoś innego na moje miejsce. Brutalne prawo - ale prawo.

   Nie chcę się znęcać. Ale chcę Wam wytykać błędy. Dlaczego? Ponieważ Wy wychwytujecie rzekome błędy i faule zawodników - a oni nie maja prawa nawet protestować na boisku. Co często skutkuje wypaczaniem wyników spotkań oraz wpływaniem na składy drużyn w kolejnych meczach.
 Nie będę ja Was oceniał. Niech zrobią to Wasi przełożeni...

Kontrowersyjne sytuacje specjalnie zamieściłem w zwolnionym  tempie. Poniżej podaję czasy zdarzeń na filmie i krótki opis.

1`04``  -  Podanie Anteckiego do Żurka. Na czyste pole. Potencjalnie - sytuacja sam na sam.
Idealny timing. Nie ma mowy o żadnym spalonym. Wg sędziego - jest.

1`21`` -  sytuacja sam na sam Anteckiego. Strzał wprost w bramkarza. Ten wypuszcza piłkę przed siebie. Antecki próbuje dobiec do niej, jednak zostaje popchnięty przez obrońcę wprost na bramkarza. Ekwilibrystycznym fikołkiem ratuje wręcz golkipera od zdeptania korkami. W zamian ogląda chwilę póżniej żółty kartonik. Spokojnie mógł być nawet karny...

2`03`` - kolejne prostopadłe podanie do Żurka na wolne pole. Ponownie - idealne tempo podania!
 Znów sędzia doszukał się spalonego. Zatrzymajcie film DOKŁADNIE w tej sekundzie i poklatkujcie. Jaki spalony? Nawet linii nie było...

3`18`` - Gol dla Przeciszovii. Moim zdaniem - zdobyty ręką. Zobaczcie jak ręka napastnika "odskakuje" po uderzeniu futbolówką. A tempo wpadania jej do siatki wskazuje, że strzał został "sparowany" ruchem ręki. Spójrzcie też na reakcje naszych graczy...

5`08`` - rzekomy faul Zarzyckiego na zawodniku nr 13. Wg mnie - nawet kontaktu nie było. Noga na murawie. Zawodnik Przeciszovii nawet się nie zachwiał, zagrał ją, zrobił zwód i dopiero po starciu z Grosem i czystym odbiorze arbiter gwizdął - rzekomo odłożony - faul.

5`43`` - Antecki ponownie na czystej pozycji. Narożnik pola karnego. Interweniujący bramkarz wręcz taranuje naszego napastnika podczas interwencji. Panowie, powszechnie niemal już wiadomo, że nawet FIFA odchodzi  od interpretacji przepisu o nietykalności bramkarza w obrębie pola bramkowego, respektując jedynie moment łapania przez niego piłki w "piątce". JA SIĘ PYTAM: Ile stamtąd było do piątki ??
Dla mnie - bezapelacyjny rzut karny!

5`58`` - Tutaj główny kompletnie się pogubił. Tak naprawdę aut miał być dla Gospodarzy, ponieważ piłkę kopnął - między nogami zawodnika Przeciszowa - nasz zawodnik. I tak początkowo wskazał główny. Boczny jednak pokazał rzut z autu dla nas i po totalnym zamieszaniu - sędzia zmienił decyzję - na błędną. Pogratulować...

6`50`` - Daniel Płonka, po przejęciu piłki ciałem (nie powiem którą częścią ciała, ale to widać), zdobywa bramkę. Sędzia dopatrzył się ręki. Hmmm... jeśli TA część ciała jest wielkości ręki, to gratuluję małżonce.

7`28`` - nasz zawodnik brutalnie sfaulowany w polu karnym rywala, podczas wyskoku do górnej piłki. Sędzia dopatrzył się faulu naszego gracza (sic!).

Nie zrobiłem tej analizy po to, aby - jak to niektórzy mówią - "płakać". Chodzi mi o fakt, że błędy sędziów zawsze są jakimś "dziwnym trafem" po meczach przemilczane i środowisko przechodzi nad nimi do porządku dziennego.Tymczasem kluby i zawodnicy muszą  ponosić konsekwencje ich błędnych decyzji.

Film w wysokiej rozdzielczości - można zmienić klikając na ekranie rozdzielczość "720". Dla lepszego przeglądu sytuacji - proszę włączyć tryb pełnoekranowy.


przeciszovia 1-1 brzezina  1.05.2014.movie przez MojaBrzezina


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz