niedziela, 22 lipca 2012

Nowe twarze w drużynie

      Jak pewnie już wszyscy wiedzą - choć nieoficjalnie - w Osieku od dawna mówiło się o potrzebie "odświeżenia " składu, sprowadzenia kilku nowych zawodników i zmiany na ławce trenerskiej. To pierwsze - jak już wiadomo -  mamy za sobą.
Grzegorz Bogdan swoją osobą zasila także szeregi naszych zawodników. Niektórzy mieli już okazję

obejrzeć nowego "kołcza" w akcji. Na pierwszy rzut oka widać, że piłka Mu nie przeszkadza, a i przymierzyć w okienko też umie. Bardzo jestem ciekaw jak wypadnie stając naprzeciw zdecydowanie mocniejszym przeciwnikom, aniżeli wczorajszy sparingpartner - drużyna Solavii.


   Kolejnym wzmocnieniem naszych szeregów ma być wychowanek LKS Głębowice, nasz były junior, oraz zawodnik drużyny seniorskiej. Były już gracz Beskidu Andrychów , a także Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Wojciech Siwek - bo o Nim mowa, urodzony 23.04 1990 roku w

Wadowicach  trafił do naszej drużyny jeszcze jako junior. Jednak stosunkowo szybko został "wyhaczony" przez trenera seniorskiej kadry. Następnie zasilił szeregi Bielskiego Podbeskidzia, skąd póżniej na jedną rundę został wypożyczony do Andrychowa. Ciekawostką jest, że w Osieku trener stawiał Go na pozycji napastnika. Jednak w drużynie obecnego Ekstraklasisty został nominalnym pomocnikiem, a potem obrońcą. Póki co - trener Bogdan stawia na Jego umiejętności gry w tej ostatniej formacji.
   Trzeba też przypomnieć, że Wojtek zmagał się niedawno z kontuzją, więc niekoniecznie musi być jeszcze w swojej szczytowej formie. Dlatego wyjątkowo będzie potrzebował naszego wsparcia.
foto: Beskid Andrychów


     Rafał Mikołajczyk -          Urodzony 26.07.1989 roku pomocnik Przeciszovii. Pierwsze kroki na  murawie stawiał w barwach Sygnału Włosienica . Jeszcze jako junior trafił do Przeciszowa i tam odbierał pierwsze szlify seniorskie. Znany w drużynie jako "Beki" - u nas ochrzczony przez chłopaków "Mikołaj". Zaledwie kilka dni w zespole, a już wiemy od kolegów z drużyny, żę "ma papiery na granie". Zawodnik szybki i wszechstronny, który potrafi zagrać również w defensywie. W ostatnim sparingu trener wystawił Go na jednym skrzydle z Jarominem i trzeba przyznać, że obiecująco zapowiada się ten duet.  Za trzy dni obchodzi swoje 23-cie urodziny. Zatem życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !


                 Zatem podsumowując : bilans naszych wzmocnień - młodość kontra doświadczenie rozkładają się w stosunku 2/1. Teraz  dobrze poukładać te "klocki" i walka, walka i jeszcze raz walka. Ba ! Łatwo powiedzieć. Zwłaszcza, że teraz na starcie sezonu trener Bogdan ma "klęskę urodzaju" jeśli chodzi o skład.
   Czy uda się od początku  wnieść nową jakość w naszej grze? Czy z wynikami będziemy musieli jeszcze poczekać? Możemy się o tym już wkrótce przekonać.

Najbliższe spotkanie kontrolne odbędzie się na stadionie w Polance we środę 25.07.2012 o godz. 18.00.

 Następnie w niedzielę 29.07.2012 nasza drużyna zagra w turnieju o Puchar Ziemi Oświęcimskiej, w którym  zagrają również: D&R Unia Oświęcim, Soła Oświęcim, Iskra Brzezinka oraz Przeciszovia.
Turniej odbędzie się na stadionie MOSiR w Oświęcimiu.
Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9.00 meczem pomiędzy Brzeziną  a  Przeciszovią.
Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej drużyny gorącym  dopingiem !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz