poniedziałek, 20 czerwca 2011

Piłkarski poker

  Jak co roku - oprócz emocji związanych z boiskową walką o awanse i utrzymanie w poszczególnych ligach, nasz kochany PZPN funduje nam serial pt. "czeski film czyli nikt nic nie wie". Zamiast jasno określonych reguł według których zespoły awansują i spadają do innych lig - mamy rok w rok festiwal domysłów, spekulacji i niewiedzy. Nie wiem czemu albo  komu to ma służyć, jednak podobnie jest w wyższych ligach - choćby w extraklasie, gdzie zespoły które uzyskały pewny awans do tej ligi na murawie, trwają w  niepewności do ostatnich dni, czekając aż decyzja o ich debiucie zapadnie przy zielonym stoliku (a może pod nim?).

  Dlatego - skoro wszyscy spekulują - postanowiłem i ja trochę pokombinować, próbując zgadnąć kto w przyszłym sezonie nas opuści, a kto "zasili" naszą okręgówkę.
Oczywiście poniższe zestawienie, to tylko moje spekulacje, więc proszę jeszcze nie traktować ich jako wiążące, a jedynie dość prawdopodobne zestawienie.
     Dlaczego Nadwiślanin Gromiec, a nie Orzeł II Balin ? To proste - Balin od nowego sezonu nie będzie miał drugiej drużyny, więc awans w Chrzanowskiej A-klasie otrzymuje drugi zespół. Myslę, że dla nas to raczej dobra wiadomość.
         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz